Wilma Elles Sanat Kimliği

 
KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?
 
- Aileme aşık olan,oyunculuğa bayılan, macera seven biriyim
 
SİZİ OYUNCULUĞA İTEN FAKTÖRLER NELERDİR?
 
-  Hergün yeni bir deneyim yaşamak istedim.Herkes küçükken soruyor ya: İleride ne olmak istiyorsunuz? Ben hiç karar veremedim, bütün mesleklerde güzel bir taraf  buldum.Doktor,diplomat,öğretmen,sporcu,prenses,şarkıcı,profesör her şey hoşuma gitti.Hayatın tadını yüzde bin tatmak istedim.Onun için oyunculuğu seçtim.Çünkü burada bütün hayatların içinden bakabilirsin,yaşayabilirsin.Bunu dört yaşından beri herkese söyledim.
 
İLERİDE YÖNETMEN KOLTUĞU,YAZARLIK GİBİ DÜŞÜNCELERİNİZ VAR MI?
 
- Üç senaryom var,bir tanesinde kendi hayatımı yazdım,iki tane hayal ettim ve iki yazımı kullanması için verdim.Birinci seneryomdan 30 dakikalık bir parça Alman sinema filmin içinde yer aldı.Bu beni inanılmaz mutlu etti.Hayal gücüm çok geniş her şey birdenbire gözümün önünde canlanıyor.Yönetmen olsam karar vermek bana zor gelmezdi ama bu kadar organizasyon nasıl tutulur , bu kadar büyük ekipler nasıl kontrol yönetilir çok iyi bir prodüksiyon lazım olacaktır.
 
TÜRKİYE'YE GELİŞ NEDENİNİZ NEDİR?
 
- Almanya'da bir Türk yönetmenle filmler çektim.Çok iyi arkadaş olduk ve o bana Türkiye'de çekilen bir sinema filminden bahsetti.Başvurdum ve kısa bir süre sonra bu filmi çektim.İki sene sonra bu prodüksiyondan biri beni Öyle Bir Geçer Zaman Ki'yi tavsiye etti.Böylelikle dizi için İstanbul'a taşındım.
 
SİZİ TÜRKİYE'YE GETİREN SÜRECİ ANLATIR MISINIZ?
 
- Dediğim gibi ilk başta çok heyecanlıydım.Hiç Türkçe bilmiyordum ama bir Türk dizide başrol oynuyordum ve bütün metinleri sadece kulaklıktan ezberliyordum.Bu süreç bir meydan okumaydı,bana kendime güvenebileceğimi öğretti.
 
KADIN HAKLARI VE KADINA ŞİDDETE YÖNELİK SOSYAL PROJELERE ATILDINIZ MI?BU KONUDA DUYARLI OLDUĞUNUZU DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?
 
- Tabi ki her zaman kadın hakları hakkındaki projelere katıldım.2 Nisan'da Tasarımcı Ertan Kayıtken ile birlikte 'Kadına Şiddete Hayır' yönelik bir hayır defilesi gerçekleştirdik.Böyle projeler çok önemli ama hepimiz insanız ve eşitiz.
 
SON OLARAK HAYATTA OLMAZSA OLMAZLARINIZ NELERDİR?
 
AŞK YOKSA HİÇ BİR ŞEY YOK.

Img