Katran Filmi Yönetmeni Ersen Denk Röportajı

Ersen Bey sizi tanıyabilir miyiz ?

 
18 Haziran 1978 Hollanda Rottedam doğumluyum. Orada büyüdüm, orada okudum. Turizm, sigortacılık ve ekonomi dallarında çalıştım. 2007 yılında Amerika'da filmle ilgili diplomalarımı aldım. Hem yönetmenlik, hem uygulayıcı yapımcılık diploması aldım. 3 tane uzun metraj senaryo yazdık ve teker teker çekmeye başladık.

KATRAN FİLMİNİ NEREDEN ESİNLENDİNİZ ?


12 filmim vardı fakat Katran yazmamış olduğum bir senaryoydu. Bazı yatırımcılar korku filmi ile çıkışımızı yapmamızı tavsiye ettiler, biraz da özel sipariş gibi bir şey oldu. 6 günde yazdık, 6 gün sonunda onayladıktan sonra, ilk olarak onu çekelim diye düşündük. Diğer projelerde Katran'dakinden daha iddialı isimler yer alacak. Katran, bir ilk için gayet iyi oldu. Film dramla başlıyor, korkuyla devam ediyor.

ÇOCUK OYUNCULAR HAKKINDA NE DEMEK İSTERSİNİZ ?


Birisi benim oğlum. Arda Denk ....

PROJELERİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?
 
Dramatik konular, mafya öyküleri içeren, aksiyonu bol iki tane daha projemiz var.
 
TİYATRO NEDİR ?
 
Tiyatro sadece eğlence değil, bir ihtiyaçtır... Tiyatro, sanatın en önemli dallarından biridir. Tiyatro daha da ilgi görmeli. Büyük sanatçıların tümü tiyatrodan gelmiştir. Bu sanatçıları seviyorsak,  tiyatroya da vea duymalı ve desteklemeliyiz.

SİNEMA NEDİR ?


Sinema, bana göre; dünyanın en güzel şeylerinden biridir. Bir insan, kendi ailesinden, kendi çevresinde yaşayamadığı duyguları sinamada yaşar.

Img